Tegoroczna konferencja Fundacji Artykuł 25 i Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie obejmuje zagadnienia z zakresu inspirowania wśród uczniów postaw otwartości i szacunku wobec Innego kształtowania krytycznego myślenia w stosunku do przekazów medialnych oraz teorii spiskowych utrwalających stereotypy i uprzedzenia, a także uczenia metod naukowych, budzących nie tylko ciekawość świata, ale także chęć budowania przyszłości opartej na zasadach solidarności, równości i współpracy.

Z wielką radością informujemy, że od września do listopada 2020 po raz kolejny będziemy realizować projekt "Spotkanie z Innym". Już dziś zapraszamy uczniów, nauczycieli, a także studentów do udziału w planowanych działaniach.

Projekt "Spotkanie z Innym" to odpowiedź na polski deficyt społecznej postawy wrażliwości,szacunku i solidarności z ludźmi z innych obszarów geograficznych i kulturowych, który jest kierowany do uczniów wszystkich etapów kształcenia, studentów i nauczycieli, wychowawców oraz osób zajmujących się edukacja dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim.

W ramach projektu odbędą się następujące działania:

Od października do listopada 2020 Fundacja Artykuł 25 oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają uczniów szkół średnich i nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego do udziału w projekcie "Spotkanie z Innym", dotyczącym praw człowieka i problemów globalnych. W ramach projektu będą realizowane zajęcia w szkole i w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Nazywam się Ola Antonowicz-Cyglicka, razem z Robertem – moim mężem, jesteśmy współzałożycielami Fundacji Artykuł 25. Chciałabym zaprosić Was do naszej nowej inicjatywy ZRZUTKA NA MATURĘ, która ma dla nas szczególne znaczenie. Jest związana z bardzo osobistą historią, która zaczęła się dokładnie 10 lat temu w Ghanie. 

W 2015 r. zrealizowaliśmy projekt „Słońce dla rozwoju. Małe elektrownie słoneczne dla szkół średnich w północnej Tanzanii – w poszukiwaniu rozwiązań zapewniających trwałość projektów elektryfikacji obszarów wiejskich.”, który był częścią większego przedsięwzięcia naszych partnerów z Oikos East Africa.